İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sade Makyaj Yapma Teknikleri

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Makyaj masasının başında saatler harcamadan, çabasız ama etkileyici bir makyaj yapmak doğru sade makyaj teknikleri öğrenildiğinde mümkün. Her yaştaki kadına hitap eden sade makyaj, bir diğer adı ile günlük veya doğal makyaj olarak da bilinmektedir. Çok makyaj yapmak istenmeyen zamanlarda, ofis – okul makyajı olabilecek bu makyajda amaç, tenin daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşması, bakışların belirginleştirilip enerjik bir yüz ifadesi elde etmektir.

Çok az malzeme kullanıp çok kısa zaman içerisinde yapılabilecek sade makyaj uygulamaları, evde pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sade makyajdan doğru sonuç almak, etkileyici bir görünüm ortaya çıkarmak için öncelikle yüz şeklinizi, ten renginizi iyi bilmeniz gerekir. Bu doğrultuda seçeceğiniz doğru makyaj ürünleri ve doğru makyaj teknikleri ile en iyi sonucu kısa sürede alabilirsiniz.

Günlük Sade Makyaj Modelleri

Hızlı olmanız gereken, çok makyaj yapmak istemediğiniz anlarda tam bir kurtarıcı makyaj olan sade makyajı her kadının öğrenmesi gerekir. Sade makyaj için 3 malzeme yeterli olmaktadır. Bunlardan birincisi doğal bitişli, mat görünümlü, ten renginize birebir uyan bir ten ürünü, doğal renklerde veya renksiz bir maskara ve dudak parlatıcısı!

Bu üç malzeme ile harika bir sade makyaj uygulaması yapmanız mümkün. Evden acil çıkmanız gereken durumlarda 5 dakikada makyaj yapmanız gereken zamanlarda yapabileceğiniz bu makyajı günlük stilinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ten ürününü çok az miktarlarda cildinize uygulayın. Daha doğal bir bitiş sağlaması için ellerinizle de uygulama yapabilirsiniz. Ciddi cilt problemleri yoksa kapatmanız gereken yerler ve göz altlarında ürünü kullanmanız daha sade bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır. Maskara… Sade makyajın en tartışmalı ürünü olarak bilinir. Bazı kadınlar kullanmaktan yana olurken bazıları daha doğal bakışlara sahip olmak için maskara kullanmayı tercih etmez. Tamamen sizin zevklerinize kalmış!

Eğer maskara kullanmayacaksanız bitmiş bir rimel fırçasını makyaj temizleyicisi ile güzelce temizleyip kaş fırçası olarak kullanabilir, aydınlık ten renginde bir farı tüm göz kapağına uyguladıktan sonra kirpiklerinizi tarayabilirsiniz. Sade makyajı stiliniz haline getirmeyi düşünüyorsanız kaşlarınızın da doğal görünmesine dikkat etmelisiniz. Son dokunuş, ışıltılı, soft renklerde bir dudak parlatıcısı ile artık hazırsınız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir