İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sade Makyaj Yapım Sırları

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Makyaj stilleri arasında günlük makyajın doğal ve olabildiğince sade görünmesi çok önemlidir. Üstelik bazı kadınlar, günlük yaptıkları makyajın belli olmasından hoşlanmamaktadır. Bu nedenle yokmuş gibi görünen makyaj uygulamaları son dönemlerde, makyaj trendleri arasında hızla yükselmeye devam etmektedir.

Makyaja yeni başlayan kadınlar, günlük makyaj stili oluştururken zorlanmakta, özellikle makyaj malzemesi seçerken sıkıntı yaşamaktadır. Genç yaşlardan itibaren her yaşta kadının, sadece birkaç ürün kullanarak en kısa sürede hızlı makyaj yapmak için de tercih ettiği makyaj stilleri arasında sade makyaj modelleri yer almaktadır.

Sade Makyaj Yapmak İçin Gerekenler

Son yılların makyaj trendi, no make-up stili, yanı Türkçe adıyla yokmuş gibi makyaj! Birçok kişi tarafından farklı şekilde ifade edilen bu makyaj stiline doğal makyaj, sade makyaj gibi isimlerde verilmektedir. Sanki sabah yataktan kalkıp sadece elinizi yüzünüzü yıkamışsınız gibi görünen bir makyaj yapmak, aslında çok kolay.

Profesyonel makyaj yapımı ile ilgili araştırmalar yaptıysanız bir masa, çekmece dolusu ürünle yapılan makyajlar sizlere hem yorucu hem de oldukça zor görünmektedir. Fakat bunların hiçbirine ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken tek şey, tüm makyaj malzemelerini unutup sadece yanınıza doğru ürünleri alarak sanki doğal cildinizmiş gibi davranacağınız bir makyaj yapmak!

Sade makyaj yaparken mutlaka ürünlerin ten renginize yakın olmasına, fazla sim, ışıltı içermemesine, koyu renkler asla olmamasına dikkat edilmelidir. Fondöten yerine BB krem kullanmak oldukça akılcı bir tercih. Fakat göz altı morluklarınızla baş edemiyorsanız bunun için özel üretilen göz altı roll-onlarını da kullanabilirsiniz.

Sade makyaj yaparken hafif bir ışıltı istiyor musunuz yoksa tamamen doğal bir cilt mi istiyorsunuz? Önce buna karar vermeli. Eğer hafif ışıltılar ile daha aydınlık ve enerjik görünmek istiyorsanız krem formda, çok açık tonlarda pembe, sarı bir far kullanabilirsiniz. Kremsi yapıya sahip farlar daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Kirpikleriniz ok gibi ortaya çıkmasın ama hafif bir hacim kazansın. Sade makyajın kuralı bu… Rimel kullanmayı tercih etmiyor olabilirsiniz fakat sizi daha yorgun gösterecektir. Bundan dolayı sade makyajda tek kat, kahverengi veya renksiz bir rimel kullanarak bakışlarınızı daha canlı hale getirebilirsiniz.

Bir yorum

  1. Seda Seda Nisan 17, 2018

    Yüz rengim koyundadır makyaj yapınca sanki hiç makyaj yapmamalı gibi hissediyorum. Fazla abartıncada makyajı hiç yakışmıyor ne yapsam bilemedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir