İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Sıradan günlük yaşam içerisinde abartıya kaçmadan hatta yokmuş hissi veren makyajlar tercih edilmektedir. Kadınların özellikle doğal güzellikten yana oldukları durumlarda tercih ettikleri bu makyaj stili, sade makyaj olarak bilinmektedir. Sade makyaj yaparken sadece o yılın makyaj trendleri göz önünde bulundurulmamalıdır. Her makyaj trendi her kadında aynı etkiyi yaratmadığından kadınların kendine özgü sade makyaj stili konusunda denemeler ile en doğruyu bulması, en iyi sonuç için önemlidir.

Sade bir makyaj yapmak istediğinizde öncelikle size en uygun makyaj ürünlerini seçmeli, ten ve göz renginize uygun tonlarda ürünler kullanmalısınız. Aynı zamanda kıyafetinizi ve mevsimi, gittiğiniz yeri de sade makyaj için ürün, renk seçiminde dikkate almalısınız.

Kolay Sade Makyaj Uygulaması

İster sade bir makyaj yapacak olun isterseniz gösterişli… Her makyaja mutlaka cildinizi temizleyerek ve nemlendirerek başlamalısınız. Nemlendirilen ciltlere uygulanan makyajlar daha iyi sonuç vermektedir. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici uyguladıktan sonra cildinizin emmesi için 5 – 10 dakika bekleyin. Ardından cilt tonunuza uygun BB krem veya CC krem uygulaması yapın. Günlük hayatta abartısız, sade makyaj uygulaması yaparken fondöten kullanmak daha ağır bir görünüm ortaya çıkardığı için tercih edilmemektedir.

Sade makyaj uygulamasında far, allık ve ruj gibi ürünlerde tercih ettiğiniz renk çok önemli. Az bir ürün uygulasanız dahi neon, parlak, koyu bir ton seçtiyseniz makyajınız daha ağır görünebilmekte ve sade makyajdan uzaklaşmaktadır. Şeftali, kızıl tonlarında bir allık, renksiz, ışıltılı veya dudak renginde bir dudak parlatıcısı seçmeniz en iyi seçim olacaktır.

Göz farı sade makyajın olmazsa olmazları arasında değildir. Bu nedenle tamamen sizin seçiminizi kalmaktadır. Fakat kullanacaksanız soft renkleri kullanmanız önerilmektedir. Eğer eyeliner uygulaması yapacaksanız sadece kirpik diplerine ince bir çizgi halinde uygulamalı ve eyeliner uygulamalı sade makyajlarda göz kapağınıza baz veya ışıltılı, renksiz bir far uygulamalısınız. Aydınlık bir görünüm için kaş altı ve göz pınarlarında beyaz far kullanabilirsiniz. Tek kat rimel sade makyajınızı tamamlamak için yeterlidir. Sade makyajlarda genellikle takma kirpik kullanılmaz. Fakat kullanmak istemiyorsanız yarım, sadece göz ucuna çok uzun olmayan bir takma kirpiği kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir