İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Bildiğiniz gibi son senelerde moda akımları sade, minimalist ve maksimum natürel akımlarla yanıp tutuşuyor. 90’lı yıllarda sergilenen moda, makyaj, saç stillerine inat oldukça sakinleşen ve neredeyse minimalize akımlara kayan tutumlar makyaj alanında da üst seviyede görülmeye başlandı. Hal böyle olunca moda takipçisi kadınlar da natürel makyaj nasıl yapılır, nüde makyaj nedir, doğal makyaj uygulamaları nasıl uygulanır gibi sorulara cevap aramaya başladı.

Eğe siz de bu yeni akımlardan yararlanmayı amaçlayan ve sade göz makyajı teknikleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyen biriyseniz, doğru yere geldiniz diyoruz. Öncelikle sade göz makyajı uygulaması aslında var olan makyajı en doğal renk tonlarını ve malzemeleri kullanarak yokmuş gibi göstermek üzere kurulu bir makyaj stilidir. Tv ekranlarından tanıdığımız, filmlerini ve dizilerini izlediğimiz yerli yabancı birçok bayan bile yüzlerinde yoğunlukla makyaj taşısalar da, bu gizleme teknikleri sayesinde doğaldan yana görünebilmeyi başarabiliyor.

Doğal Göz Makyajı Uygulamaları

Öncelikle sade ve doğal göz makyajı uygulamalarında farlara yoğunlukla yer verilmez. Sade göz makyajında en çok kullanılan argumanlar;  göz kalemleri, kapatıcılar, rimeller, eye liner çizgileri, göz kalemleri ya da çok çok doğal görünümlü far uygulamaları olabilir ancak.

Şayet sade bir göz makyajı yapacaksanız gözlerinizi daha ön planda ve parlak göstermeniz için gözaltı kapatıcılarından kullanmanız şart. Çünkü farklı nedenlerden dolayı kimilerinde her zaman, kimi insanlarda da uykusuz kalmaya bağlı olarak göz morlukları oluşabiliyor.

En Minimal Göz Makyajı

Bu yüzden likit ya da ruj şeklinde tasarımlara sahip olan mat ve kremsi göz kapatıcılarından yararlanabilirsiniz. Bu anlamda ruj formunda stick halinde süreceğiniz mat ve kremsi kapatıcıların çok kalın olmamasına özen göstermelisiniz. Zira kimileri çok kalın öbekler halinde göz çevresinde kalabiliyor. Tercih açısından mat ve kremsi olan stick kapatıcılar daha kalıcı olabiliyor. Diğer yandan likit şeklinde sürülenleriyse biraz akışkan özelliklere sahiptir ama doğru şekilde sürüldüğünde kısa sürede kurur ve göz çevresinde sabitlenerek akıp gitmez.

Göz kapatıcısını gözaltlarına ve göz çevresine minik dokunuşlarla küçük bir miktar kondurun ve dağıtın. Sonrasında kahve tonlarında göz kaleminizi alın ve gözünüzün alt kısmında bulunan kirpik diplerine gözünüzün yarısından başlayarak bitimine kadar sürün. Ardından bu çizginin üzerinden yeniden geçin. Şimdi siyah maskaranızı alın ve kirpiklerinizi doldurun. Son olarak kaşlarınızı tarayarak kaş kalemiyle üzerinden geçin.

Bir Diğer Uygulama

Şimdi sade göz makyajının dozunu bir tık arttıralım. Kapatıcı için söylediklerimizi yine harfiyen yapın. Bu kez kahverengi ya da siyah göz kalemini kirpik diplerinize tamamıyla sürün, sonrasında da gözünüzün üstünde bir çizgi daha çekin, isli siyah tonlarında baskın bir rimel ile kirpiklerinizi boyayın, kaşlarınızı tarayarak kaş farı ile doldurun.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir