İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Makyajı Abartmamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Yüzünüzde duran orantılı ve ifadenize uygun olan bir makyaj sizi vezir edebileceği gibi abartıdan neredeyse sizi tanınmaz bir hale getiren bir makyajsa sizi rezil dahi edebilir. Bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri de ne yazık ki yanlış fondöten kullanımlarıyla oluşuyor. Örneğin bir avuç fondöteni yüzüne boca eden kadınlar ya da kalitesiz ürün kullanan kadınların başına sıkça gelen bu durumun nasıl önüne geçebilirsiniz bu gün bunu konuşmak istedik.

Öncelikle yüzünüze süreceğiniz her makyaj ürününün kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Zira cildinizin de aynı sizin gibi nefes alan ve üzerinde bulduğu her şeyi emerek içine çeken canlı bir organizmadır. Biz cildimizin üzerinde bulunan mikro hava deliklerini görmüyoruz diye tenimizin nefes aldığını asla unutmamalıyız. Bu yüzden hem cilt sağlığı, hem cildin sağlıkla hava alabilmesi, hem de kaliteli bir makyaj görünümü için asla merdiven altı ürünlerinden satın almamanızı öneriyoruz.

Makyajda Abartıya Kayan Yanlışlıklar Nelerdir?

Diyelim ki kaliteli makyaj ürünleri edindiniz. Bu ürünleri yüzünüze doğru orantılı sürmek çok önemlidir. Söz gelimi son senelerde satışa sunulan ve hemen hemen neredeyse tüm kozmetik ve kişisel bakım mağazalarında bulabileceğiniz HD transparan ürünler, yüzünüze sürebileceğiniz ince ürünlerdir. Ayrıca bu malzemeler,  kalın kalın katmanlar yaratmayacak, tabiatıyla da karşından bakan gözlere kendini hissettirmeyecek olan ürünlerdendir de. Ama yine de siz HD fondötenlerden, pudralardan ya da bb kremlerden kullanıyor olsanız dahi az miktarlarda kullanmaya özen gösterin. Çünkü yüzde katman katman duran fondöten ve pudra kapatıcıları sizi oldukça yapay ve natürellikten uzak kadın gibi gösterir. Bu da hiç olumlu bir imaj yaratmaz.

Ambiyansa Ve Konsepte Göre Makyaj

Yine makyaj konusunda yapılan bir başka yanlışta yere ve zamana göre doğru makyajı yapmamaktır. Örneğin günlük makyaj ile gece makyajı arasında softluk ve koyuluk hatta renk seçimi bakımından dağlar kadar farklılıklar bulunur.

Sene Trendi Doğal Makyaj Tüyoları

Son senelerde makyajı abartmak yerine oldukça doğal bir makyaj trendi furyası var. Hatta onunda ötesinde tüm ünlüler ve tüm kadınlar makyajlı yüzü bile makyajsız gösterebilme çabasında. Peki bu konuda doğal makyaj uygularken neler yapmalıyız?

Öncelikle her zaman önerdiğimiz gibi yüzde renk dengesi şart. Bu konuda ince – şeffaf yüz renginize uygun aydınlık pembe ya da aydınlık ten rengi tonlarında su bazlı renk dengeleyicilerinden yüzünüze sürmelisiniz. Ama sadece sürmek yetmez. Homojen bir şekilde dağıtmalısınız ki cildinizle harmanlansın ve doğal bir görüntü sağlansın.

Yine abartıyı önlemek için sadece yüzünüzden 1 – 2 ton üst renklerde duran bronzing ya da allık kontürü işinizi görecektir. Yine sadece kaşlarınızı taramak da onları şekillendirmek için doğal yöntemlerden. Göz kalemi olarak kaşınızın renginde kullanacağınız füme ya da kahve tonlarındaki kalemler göz kontürü açısından en doğal duran nüvelerdendir. Ruj içinse nüde tarzındaki ten renklerinden sürerek ve peçete yardımıyla fazlalıkları aldığınızda sizden daha doğal makyaja sahip olan başka birisi daha olmayacaktır.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir