İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Makyaj Fırçası ve Malzemeleri Temizliği

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Hijyen her şeyin başı olduğu gibi makyajın da en temel kuralı! Temiz bir cilde makyaj yapmak ne kadar önemliyse temiz makyaj malzemeleri ve fırçaları ile makyaj yapmak da o kadar önemli. Birçok kadın gerek vakit bulamamasından gerekse farklı nedenlerden dolayı makyaj malzemelerinin hijyeni konusunda esnek davranmaktadır. Oysa uzmanlar, her kullanımdan sonra bu ürünlerin mutlaka temizlenmesi gerektiğinin her fırsatta altını çizmektedir.

Çok kaliteli bir fondöten kullanmanıza rağmen sivilcelenme sorunu yaşıyorsanız, palette harika görünen bir far göz kapağınızda o etkiyi yaratmıyorsa bunun sebebi makyaj fırçalarını temizlememenizden kaynaklanıyor olabilir.

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Kadınlar, günlük hazırlanmaları esnasında makyaja ayıracakları vakit için saatler öncesinden başlayabilir. Fakat iş makyaj malzemelerini temizleme konusuna geldiğinde birçok kadın üşengeç davranmakta veya unutmaktadır. Oysaki makyajın en önemli aşaması makyaj malzemelerinin temizlenmesidir.

Makyaj malzemelerini temizlemek denildiğinde akla ilk olarak makyaj fırçaları gelmektedir. Mükemmel bir makyaj yapmak, paletteki o rengi tam olarak yüzünüzde görmek için makyaj fırçalarının temizlenmesi çok önemlidir. Üstelik birçok sivilce vb. cilt problemi makyaj fırçalarının temizlenmemesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Makyaj fırçalarını her kullanım sonrasında antibakteriyel sabun ile temizlemek en güzeli… Fakat bunun için vaktiniz yoksa en azından haftada 1 antibakteriyel sabunlar ile yıkayıp kurutarak makyaj fırçalarının temizlenmesini sağlamalısınız.

Bakterilerin en çok toplandığı ve cildiniz için büyük bir tehdit oluşturduğu makyaj ürünlerinden bir tanesi de makyaj süngerleri… Makyaj süngerlerini haftada 1 kez düzenli olarak antibakteriyel sabunlar ile temizlemeli ve en fazla 6 ay kullanmalısınız.

Makyaj malzemeleri temizlenirken her gün kullandığınız bir ürün çoğunlukla unutulur; makyaj çantaları. Birçok makyaj ürününü taşıdığınız makyaj çantalarının içinde de çok sayıda bakteri olmaktadır. çok çabuk kirlenen makyaj çantalarını da haftada 1 çamaşır makinesinde yıkamak, hijyen açısından önemlidir.

Kirpik ve kaş sağlığının korunmasında cımbız, kirpik kıvırıcı ürünleri önemlidir. Bu ürünlerin kişisel olmasına, başkası tarafından kullanılan ürünleri kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir. Her kullanımdan sonra makyaj temizleme solüsyonları ile cımbız ve kirpik kıvırıcılarını da silmeniz cilt sağlığınızın korunması için önemlidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir