İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ekinoks Makyajı Nedir Nasıl Yapılır?

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Sonbaharın ekinoksu takvimsel tarihlere baktığımızda 23 Eylül ekinoks tarihini vurgulayan dönemlerden.  Bu zamanlarda bizlerde yavaş yavaş yazın etkisinden çıkarak taze bir sonbahar havasına hazırlanıyor, hatta hazan mevsiminin moduna bürünüyoruz.

Sonbahar demek; kızaran yapraklar, bordo, sarı, kahve, hardal, kiremit tonları gibi renkler demek, işte bu güz tonlarıyla da harika makyaj uygulamaları yapabilirsiniz dilerseniz. Gece ve gündüzün eşit olduğu ekinoks dönemi ise size makyaj adına yeni bir çağın açılımını getirebilir. O halde buyurun ekinoks makyajı nedir nasıl yapılır?

Sonbahar Makyajı

Yaz aylarında makyajı akıtıcı sıcağın etkisiyle elbette fazla fondöten kullanamıyoruz ama sonbahar da rahatça yeniden fondöten kullanımına geri dönebiliyoruz.  Hatta kusursuz bir ten makyajı için de bu şart aslında. Yine de mevsim güz mevsimi olsa da size önerimiz yüzünüzde doğal efektler sağlayacak olan incecik ve fırça izi bırakmayan mat bitişli kaliteli fondötenlerden uygulamanızdır.

Böylece gün boyu cildimiz harika bir şekilde eşitlenmiş olacak. Yine kapatıcı konusunda da göz çevresi morluklarınızı anında çabasızca ve uzun soluklu kapatan ürünlere yönelmelisiniz. Böylece yüzünüzde uzun süre bozulmadan sabit kalan ve sizi günün tamamında kusursuz gösteren bir kapatıcıdan yararlanmış olursunuz.

Ekinoksa Özel Renkler Hangileridir?

Ekinoks renklerinden ilk başlangıçta söz etmiştik. Bu renkler; kızıl,  bronz, kızıl kahve, kahve,  hardal – kırmızı tonları gibileridir. Bu renkleri içinde barındıran bir far paleti alın ve güz mevsimi boyunca da yararlanın deriz.

Öncelikle palette yer alan en açık rengi tüm göz kapağımıza uygulayın, sonrasında sıcak kızıl tonunu göz kapağınıza sürün ve dağıtın. Göz kapağının katlanma bölgesine kızıl far tonları gelmelidir.

Koyu renk rujlar, sonbaharın olmazsa olmazı gibidir ve özellikle de marsala ya da kahve renklileri…  Ya bordo bir ruja ne dersiniz? Bu yaptığınız makyaj üzerinde dilediğiniz bu renk rujlardan her hangi birini kullanabilirsiniz. Zira her biri de ekinoksa dudaklarınızda şahane şekilde eşlik edecek güçtedir.

Bu makyaj türünü bahar aylarında günlük olarak ofiste dahi kullanabilirsiniz. Ama güz mevsiminde özel gecelere katılacaksanız da aynı makyaj efektlerini bronz tonlarını gözlerinizde ve dudaklarınızda volümlendirerek ve yükselterek kullanmalısınız.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir