İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Davetler İçin Makyaj Nasıl Yapılır? Neler Tercih Edilmelidir?

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Özel geceler, düğünler, davetler, balolar ya da partiler günlük makyajın çok dışında makyaj stilleri gerektirir. Eğer bu tarz bir toplantıda her zaman günlük anlamda yaptığınız tarzda minimalist bir makyaj tarzına yönelecek olursanız güzel kadınların aurası arasında silik bir tip olarak görünerek kaybolup gidebilirsiniz. Oysaki bu tarz büyük organizasyonlara katıldığınızda özellikle yüzünüzde en çok beğendiğiniz noktayı ön plana çıkararak vurgulu makyaj stillerinden yararlanmalısınız.

Küçük bir hatırlatma; özel davetlere hazırlanırken makyaj stilinizi belirlemeden önce giydiğiniz kıyafetin formuna, rengine ve saç stilinize uyumlu bir makyaj yapmanız gerekir. Tüm bu unsurları göz önünde bulundurduğunuzda muhteşem bir görünüme ulaşmak hiç de zor olmaz. Kısacası büyük resmi tamamlayan tüm parçalar birbirine uyumlu olduğunda salonların en muhteşem kadını siz olabilirsiniz.

Baz Makyajı

Özel gecelerde baz makyajı çok önemli çünkü kötü görünümlü, renk farklılıkları ve cilt kusurlarıyla dolu bir tende ne kadar güzel makyaj yapmış olursanız olun istediğiniz etkiyi yaratmaz. Bunun için kaliteli bir baz ürünü seçin. Az miktarda elinizin üst kısmına kondurarak yüzünüzün her tarafına dokundurun ve dağıtın. Süngerler ya da küt fırçalar yardımıyla bu işlemi başarabilirsiniz. Şimdi kusursuz ve nötr bir cilt görünümü elde ettiniz. Ardından teninize renk katmak için ten renginize yakın (bir alt tonunuzda olabilir) bir fondöten seçerek yüzünüze dağıtın. Ardından yine yüzünüzün renginden en çok iki ton koyu ince bir pudra seçerek yüzünüze sürerek tüm buraya kadar uyguladığınız adımları fixleyin.

Özel Gecelerde Uygulanacak Etkili Göz Makyajı

Gözler ve bakışlar bir kadının en güçlü silahlarıdır. Bu yüzden gece makyajında gözleri kullanmak çok önemli… Göz makyajı konusunda renklerden söz etmek gerekirse bu yıl esmer bayanlarda ekru tonları, sarışın bayanlarda ise toprak rengi farlar çok trend. Ama siz bu renklere bağlı kalmak zorunda  değilsiniz. Seçtiğiniz abiye elbisenize paralel renklerde bir renk seçin. Örneğin mavi tonunu seçecekseniz birbirine yakın açık mavi ve koyu mavi 2 adet mavi far seçin. Açık olanını göz pınarlarınızdan başlayarak göz kapağının orta kısmına kadar, koyu mavi olanını da ortadan göz bitimine kadar uygulayın.

Sonrasında siyah bir göz kalemi alarak alt kısımdaki kirpik diplerinden geçerek kontür çizin. Yine siyah renkli bir likitle de üst kirpik hizasından belirgin bir eye liner çizgisi çekin. İsli siyah tonlarında bir rimel ile de alt üst kirpiklerinizi maskaralayın. Kaşlarınızı kaş kalemi ve kaş farı yardımıyla doldurun ve belirginleştirin.

Ardından hangi renk ruj kullanacaksanız o paralel tonlarda bir allık seçin. Krem allıkların kalıcılığından ya da toz allıkları natürelliğinden yararlanabilirsiniz. Kırmızı – pembe – bordo tonlarındaki rujlara eşlik edecek allık rengi- pembe tonları, kahverengi rujlara eşlik edecek allık tonlarıysa toprak tonlarındaki allıklardır. Dudaklarınızı büzdürün ve yanak kısmında oluşan çukurlara allığınızı sürün. Adından elmacık kemiklerinize de allık sürün.

Sıra geldi ruj ile gece makyajınızı noktalamaya. Opsiyonel olarak bizim size önerimiz kırmızı rujlar olacak. Koyu kırmızı tonlarındaki rujunuzu dudaklarınıza iki kat şeklinde çepeçevre sürün. Dilerseniz rujunuzun kalıcılığını arttırmak için ruj sürmeden önce dudaklarınızı pudralayabilirsiniz. Son olarak hemen gözlerinizin altına ışık veren aydınlatıcı/highligther sürün. İşte davetlere özel gece makyajınız hazır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir