İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Candy Cane Göz Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Yeni yıl heyecanı bir başka duygulardandır. Eşi – benzeri olmayan bu duyguyu en güzel şekilde;  evimizi süsleyerek, o geceye özel alış verişler yaparak, giyinip – kuşanarak ve özel makyajlarla hazırlanarak yaşayabiliriz elbette.

Öte yandan yen yıla özel pişirilmiş renkli kurabiyeler ve kırmızı- beyaz – yeşil baston ya da çubuk hatta spiral şekerlemeler de ilk akla gelen şeyler. İşte bu rengarenk şeker trendi de son senelerde yeni yıl makyajına kadar yansıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi candy cane makyajı son zamanlarda çok trend. Nasıl yapılacağını öğrenmek isterseniz bunları uygulayabilirsiniz. Siz de yeni yıl gecelerinde Candy cane göz makyajı nedir, nasıl yapılır öğrenerek dikkat çekici ve eğlenceli bir tarza bürünebilirsiniz.

 

Candy Cane Makyaj Trendi Uygulaması

Yeni yıl partilerinin konseptine çok uygun olan candy cane makyajı nasıl yapılıyor? Aslında bunu yapabilmeniz için sadece yeni yıla özgü rengarenk bir şeker çubuğunu gözünüzün önüne getirmeniz yeterli.

Şimdi bu hayali şekeri gözlerinizde uygulamalısınız. Öncelikle krem– tatoo şeklinde renkli bir far paleti alın ve içinde kırmızı- beyaz – yeşil gibi renkler olmasına dikkat edin. Şimdi göz kapaklarınızın her ikisini de 3 parçaya bölerek ince uçlu kesik far fırçasıyla dikey beyaz çizgiler çekin ve ardından seçtiğiniz renklerle bu parçaların içini doldurun. İçlerini beyaz – kırmızı ve yeşil renklerle doldurmalısınız.

Ayrıca dilerseniz ışıltılı likit – şeffaf farla da üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Hatta dilerseniz sadece bununla da yetinmeyip renkli eyelinerler de çekebilirsiniz. Örneğin kırmızı ya da yeşil bir eye liner alarak göz çizginizin üzerine kalın ve renkli şeritler de çekebilirsiniz.

Bu arada daha çok renkli görünüm ve daha çok eğlence için işin içine simli farları hatta metalik pigmentleri de katabilirsiniz. Yanı sıra yıldızlı mini tatoolar,  çıkartmalar da gözlerinizin bitiş noktalarına ekleyebileceğiniz enstantanelerden. Son olarak renkli ve fosforlu bir kirpik maskarasıyla son vuruşu da yapabilirsiniz.

Pigment Boyalarla Strobing Uygulaması

İşte son bir öneri daha…  Pigment boyaları yılbaşı makyajı esnasında strobing uygulaması tekniğiyle kullanabilirsiniz dilerseniz. Bunun için sadece likit aydınlatıcının içine biraz pigment boya eklemeniz yeter. Bu şekilde ki bu karşımı elmacık kemiklerinize sürerek ışıl ışıl elmacıklara sahip olabilirsiniz. Bu anlattığımız uygulamayı yıl başı gecesi dışında partilerde de konsept makyajı olarak kullanabilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir