İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bordo Tonlarında Göz Makyajı

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

4 Mevsime Uygun Bordo Tonlarında Göz Makyajı Uygulaması

Kış aylarında mevsimsel etkilerle daha koyu renk tonlarına geçiş yaparken, elbette yaz geldiğindeyse daha açık ve parlak renklere yöneliyoruz. Ama bu demek değil ki yaz aylarında parlak renklerden sıyrılarak yine sıcak ve koyu renklerle kaçamak yapmayacağız?

Eğer siz de bir bordo sevenlerdenseniz, önereceğimiz bu bordo makyaj önerisinden yararlanabilir ve 4 mevsime uygun bordo tonlarında göz makyajı uygulaması tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Üstelik bordo demek mat ve ciddi bir renk anlamına gelmez her zaman. Örneğin bordo tonlarını ışıltılı bordolar ya da bakır tonlarıyla karıştırarak kullandığınızda gayet renkli, ışıltılı ve efektif bir görünüm kazanabilirsiniz. Bordo mixinde en çok özen göstermeniz gereken şey, renkleri iyi dağıtmak ve yumuşak geçişler yaratmak.

İşte Uygulayabileceğiniz Bordo Göz Makyajı Uygulamaları

Öncelikle bordo ile birlikte uyumlu olarak kullanabileceğiniz belli başlı birkaç renk mevcut. Örneğin bunlar;

Bordo – millitary yeşili

Bordo- şampanya tonları

Bordo- hardal sarısı

Bordo – rose gold

Bordo – gülkurusu

Bordo – kiremit

Bordo- bronz

Bordo- pembe tonları gibileridir.

Bu renklerin karmasından harika bordo makyajı serileri çıkarabilirsiniz. Örneğin hemen bir iki tane örnek verelim. Öncelikle klasik göz kapatıcı makyajınızı uygulayın ve gözlerinizi makyaja hazır hale getirin. Şimdi şampanya rengi mat farınızı alın ve göz kapağınızda baz uygulayın. Ardından gülkurusu tonlarında bir farı göz ortasından başlayarak göz çukurlarınıza uygulayın. Son olarak bordo farınızı alın ve göz bitişindeki göz kuyruğu kısımlarında uygulayın. Bu şekilde bordo tonlarında harika çerçeveler oluşacaktır. Bordo tonunu çok koyu tonda ve aşırı kullanmamaya gösterin. Aksi takdirde bakışlarınız yorgun gözükebilir.

 

Koyu Ve Açık Bordo Göz Makyajı Efektleri

Şimdi siyah kalemle göz pınarlarınıza bir kontür geçin. Dilerseniz parıltılı krem – şampanya tonu ile gözlerinizin başlangıç noktalarını aydınlatabilirsiniz. Bu küçük renk oyunları bakışlarınıza derinlik katacaktır. Kaşlarınızın üzerinden kalemle geçin ve toprak tonlarında bir rimel kullanarak kirpiklerinizi maskaralayın.

Bordo tonlarındaki göz makyajında,  toprak tonlarındaki nüde rujlardan ya da pembe nüde  rujlardan sürmenizi öneririz. Allık olarak da  yine gül kurusu tonlarını seçmelisiniz.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir