İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amerikan Makyajı Nasıl Yapılır?

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

O Hollywood dizilerinde gördüğünüz harika kızlara dönüşmek aslında hiç de zor değil. Bu içeriği okuduğunuzda kolay olduğunu siz de anlayacaksınız. O halde gelin Amerikan makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını adım adım inceleyelim. Not; Amerikan makyaj stilinin en temel özellikleri; baking uygulaması, hacimli kirpikler ve mat dudaklardır.

  

Öncelikle Porselen Bir Ten Makyajı Uygulamanız Gerekir

Bunu başarmak için öncelik olarak renk eşitleyicilerinizi alın. Eşitleyici kremlerden ya da kalemlerinden şeftali tonlu olanını gözaltlarınıza sürün ve tüm morlukları yok edin. Yeşil eşitleyici kremle de kızarıklıklarınızdan kurtulun.

Şimdi kusursuz bir cilt için maksimum kapatıcılığa sahip bir fondöten alın. Özellikle mat bitişli olan bu fondötenle yüzünüzü makyaja hazırlayın. Kusursuz ve aydınlık bir gözaltı görünümü için göz kapatıcınızı ters üçgen şeklinde gözaltınıza uygulayın.

Amerikan Makyajı Kontür Uygulaması

Krem bazlı kontür setinizi elinize alın, koyu rengini; elmacık kemiklerinize,  çene çizginize, dudağınızın tam altına, alın – şakak kısımlarına ve burun yanlarınıza sürün.

Amerikan Baking Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ultra ince yapılı transparan bir pudra alın. Bu sabitleyici pudrayı;  gözaltına, çene kısmına, alnınızın ortasına sürün.

Amerikan Dumanlı Göz Makyajı

Amerikan tarzı göz makyajı için pembe tonlarını kullanmalısınız. Öncelikle krem rengi göz farınızı süngere yükleyin ve tüm göz kapağınıza uygulayın, ardından far paletindeki pembe rengini göz kapağınızın katlanma noktasına sürün.  Biraz daha koyu pembeyi ise tüm göz kapağınıza uygulayın.

Sonrasında göz kapağı katlanma kısmında kalan farları tam olarak mixleyin. Ardından gözlerinizin dış köşesine koyu kahverengini far sürün. Aynı farı ince fırçayla kirpik diplerine de sürün, göz bebeklerinizin hizasına ise metalik bakır renginde bir far sürün. Şimdi de gözlerinize kusursuz görünen kuyruklu bir eyeliner çekin.

Hacimli Ve Yoğun Kirpikler Yaratın!

İddialı bir göz makyajı için yoğun ve hacimli bir kirpik görünümü şart. Seçtiğiniz maskara tipi kirpikleri ağırlaştırmadan hacimlendirmelidir. Sonrasında kusursuz görünümlü kaşlar için sanki yeniden yaratılmışçasına kalemle çizilmiş kontürlü kaşlar yapmalısınız. Bunu kaşınızın rengindeki kaş kalemi ve kaş maskarası ile başarabilirsiniz. Sonrasında kaş aydınlatıcısı ile hemen kaş diplerini aydınlatmalısınız.

Ardından ilk olarak bronzer ve allığı alarak yanaklarınızın yüksek noktasından saç diplerine doğru sürün. Son olarak da aydınlatıcınızı alarak; elmacık kemiklerinize, kaş altına, burun ucuna, dudaklarınızın lighter sürün. Nude renkli bir ruj ile de makyajınızı sonlandırın.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir