İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Acemiler İçin Makyaj Yapma Tavsiyeleri

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

Makyaj, her kadının hayatında büyük ve önemli bir yer tutmaktadır. Günlük makyaj için ayrı, dramatik makyajlar için ayrı, özel gün makyajları için ayrı ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu makyaj malzemelerinin hangisini nerede kullanacağınız konusu ise makyaja yeni başlayanlar için zor bir seçim olabilmektedir. Eğer sizlerde makyaja yeni başlamış, iyi bir koleksiyona sahip olmak istiyorsanız yardıma ihtiyacınız var demektir.

Makyaja başlarken öncelikle hangi ürünleri kullanmalısınız, onu bilmelisiniz. Makyaj yaptığınızda nasıl bir görünüme sahip olmak istediğinize karar verin. Aydınlık ve ıslak görünümlü bir makyaj istiyorsanız kaliteli bir aydınlatıcıya, daha yanık ten görünümü istiyorsanız iyi bir bronzera yatırım yapmalısınız. Makyaja başlarken ilk bilmeniz gereken kural, cildinize iyi davranmak. Bunun için mutlaka kaliteli, cilt sağlığınızı koruyacak ürünler seçmeye özen göstermelisiniz.

Ten Ürünü Seçimi

Makyajınızı vezir veya rezil edecek en önemli adım ten ürünleridir. Makyajın büyük bir çoğunluğunu kapladığı ve asıl görünümün anahtarı olduğu için makyaj ürünleri seçimi yaparken ten ürünlerine yatırım yapmaktan korkmayın. Bunun için ciddi ücretler ödeyip yüksek masraflara girmenize gerek yok. Sizin cilt tipinize, ten renginize en uygun ve kaliteli bir ürün için kısa bir araştırma yaparak karar verebilirsiniz.

Klasik Rujlar Koleksiyonu Yapın

Kahverengi bir ruj için heyecanlanıyor olabilirsiniz fakat bunu her yerde, her zaman kullanamayacağınız aşikar! Bu nedenle makyaja yeni başlarken alınacak makyaj malzemeleri için mutlaka klasiklerden şaşmayın. İyi bir kırmızı ruj, günlük kullanım için tatlı pembe tonları, şeffaf parlatıcı ilk adım için işinizi fazlasıyla görecektir.

Far Paletine Dikkat

Far paleti seçerken en büyük boyunu almak, yüzlerce renk seçeneğini içinde barındıranını seçmek size ideal gibi görünebilir. Fakat göz farı paletlerini iyi incelemelisiniz. Palette bulunan en az 5 rengi her zaman, her makyajınızda rahatlıkla kullanabilecekseniz o far paletini alabilirsiniz. Ancak bir kahverengi far için yirmi dörtlü far paleti almak maddi açıdan da sizleri zarara sokacaktır. En iyi çözüm kendi seçeceğiniz renklerle oluşturacağınız, iyi bir firmanın far paletini kendi zevkinize göre seçimlerle satın almak…

3 Yorum

 1. Atiye Atiye Nisan 11, 2018

  Bu sene makyaj yapmaya başladım. 17 yaşındayım beyaz tenli siyah saçlıyım acaba hangi renk ruj sürmeliyim

 2. Fahriye Fahriye Nisan 16, 2018

  Merhaba Atiye hanım size tavsiyem pudra ve fondöten içinde boğulmayın…Güzel görüneceğim diye çok fazla makyaj yapmayın

 3. Hazal Hazal Nisan 17, 2018

  Harika makyaj önerileriniz var sayenizde makyaj yapmayı öğrendim çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir