İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

5 Adımda Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

Günlük koşuşturmalarımızın içinde değil kendimize bakabilmek, özenli bir makyaj ya da uyumlu kıyafet kombinleri kurmak bile kimi zaman imkansız bir akışa dönüşebiliyor. İşten güçten, ya da okuldan eve geldiğimizde yemek yemek, tv karşısında sızıp kalmak günümüz hızlı temposunda çoğumuzun yaşadığı klişelerden gibi. Eh hal böyle olunca sabah sabah çalar saatin sesiyle uyandığımızda; şiş gözler, yorgun bir yüz ifadesi, renk farklılıkları içeren sağlıksız bir ten ayna karşısında bizi karşılayabiliyor.

Hava kirliliği, sigara kullanımı, yaz ve kış etkenlerinin cildi kurutarak yıpratması ve susuz kalmak gibi negatif etkenleri de bu tabloya ekleyecek olursak, evden makyajsız, bakımsız ve duru bir yüzle çıkmak neredeyse imkansız oluyor. Ama hemen enseyi karartmamak gerek. Zira bakımlı bir kadın dakikalar içinde dahi güzelleşmeyi ve bakımlı görünmeyi başarabilir. Size önereceğimiz hızlıca uygulayabileceğiniz 5 adımlık makyaj tekniğiyle dakikalar içinde güzelleşebilirsiniz.

 1. Adım; öncelikle yüzünüzdeki ton farklılıklarını ve solgunluğu yok etmek için hafif su bazlı bir fondöten ya da teninizi nemlendirecek ve renklendirecek bir BB krem öneriyoruz. Yüzünüzün dört noktasında kondurduğunuz (alın – yanaklar – burun – çene) aydınlık BB krem taneciklerini XL boyutta kalın küt bir makyaj fırçasıyla yüzünüze homojen bir şekilde yayın.

Bu işlemi yaparken fırçayı bastırmamalısınız sadece fırçayı ileri – geri ve aşağı – yukarı hareketlerle yüzünüzde kaydırın. Çünkü fırçayı çok bastırdığınızda yüklediğiniz fondöten tekrar fırçanın içine kaçarak ziyan olacaktır. Alın, yanaklar, çene burun kısmınıza iyine yedirdiğiniz aydınlık tonlardaki BB kremi fırça yardımıyla özellikle gözaltlarına ve göz çevrenize de sürün.

 

 1. Adım; ardından orta bronzing tonlarında medium ışıltılı bir pudra alın. Yine fırçanız yardımıyla bu pudrayı sadece yüzünüzün kontür kısmına (yani yüzü çevreleyen dış noktalarına) ve yanaklarınıza abartısız bir şekilde sürün.

 

 

 1. Adım; gözlerinizi yorgun göstermeyecek olan (çok koyu tonlarda olmamalı) pudra tonlarında, toprak tonlarında, uçuk pembe ya da açık gülkurusu tarzında bir göz farı alın. Bu renklerden kendinize ve teninize en çok yakıştırdığınızı seçebilirsiniz. Uzun saplı ve kaliteli bir far süngeriyle gözünüzün ortasından başlayarak göz uçlarına doğru bu farı yayın. Çok kalın bir tabaka halinde far kalmamalı. Ardından yine beyaz – ekru tonlarında başka bir far alın ve hafifçe göz pınarlarınıza dokundurun. Böylelikle gözleriniz hem birbirine yakın durmayacak,  hem de daha parlak ve aydınlık bakışlara sahip olacaksınız.

 

 1. Adım; bu aşamada gözlerinize kalem çekmeyi sevmiyorsanız, güçlü bir rimel kullanmanızı öneriyoruz. Kaliteli siyah ya da seçiminize göre koyu kahve tonlarında bir rimel kullanabilirsiniz. İçten – dışa hareketlerle rimelinizi 2 kat olacak şekilde hem üst – hem de alt kirpiklerinize sürerek bakışlarınızı kontürleyin.

 

 

 1. Adım; ve geldik son dokunuşa. Günlük anlamda kullanabileceğiniz; nüde, açık kayısı – şeftali, soft yavruağzı tonlarında bir ruj seçin. Bu ruj mat ya da şeffaf renklerdeki parlatıcılardan oluşabilir. İki kat dudaklarınıza sürün. Ta taaa !!! … İşte makyajınız hazır. Bu tarz bir makyajla ofise, okula, gün içi aktivitelere rahatlıkla gidebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir