İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018 Mezuniyet Makyajı Trendi

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

En Güzel Mezuniyet Makyajı Önerileri

Mezuniyet törenleri, en büyük heyecanların yaşandığı diploma alma, kep atma gibi tatlı anları içinde barındırırken aynı zamanda kızlar arasında da büyük bir güzellik rekabetine dönüşen özel kutlamalardandır. Ama yine de bu konudaki önerimiz, rekabet ne kadar da büyük olursa olsun doğallığı elden bırakmamanızdır. Zira genç ve okulundan mezun olmak üzere olan bir kız her zaman doğal, taze, natürel olan güzelliğini gölgelememeye dikkat göstermelidir. Bu çerçevede en güzel mezuniyet makyajı önerileri nedir diye öğrenmek isterseniz önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

Örneğin kopkoyu göz makyajları ya da elma yanaklıları andıran yoğun allık uygulamaları ve baskın rujlar asla size göre değil bilesiniz.

Mezuniyet Makyajında Karar Aşaması

Öte yandan mezuniyet makyajı konusunda bir seçim yapmanız gerekirse;

1 – Eğer göze ağırlık verecekseniz, rujunuz mutlaka hafif olmalı

2 –Ya da gözlerinizi hafifçe boyayacaksanız da buna orantılı olarak rujunuz orta tonlarda seçilmelidir.

Mezuniyet makyajı yaparken, yüzünüzün her yönüne ağırlıklı makyaj yapmamanız gerekir. Bunun yerine yüzünüzde en sevdiğiniz ve güvendiğiniz noktayı seçerek vurgulayabilirsiniz. Örneğin dolgun ve şekilli dudaklarınız mı var? O halde buraya dikkati çekecek vurgulu rujlardan sürebilirsiniz. Ya da gözlerinizin güzelliğine mi güveniyorsunuz? O halde badem ya da renkli gözlerinize vurgulu makyaj yaparak bakışlarınızı derinleştirebilirsiniz.

Far ya da ruj rengi seçiminde direkt olarak kıyafetle uyumlu renkleri seçmek zorunda değilsiniz elbette. Toprak ya da bronz tonları size uygun olabilir örneğin. Sonrasında da kirpiklerinize bol bol maskara uygulayabilirsiniz. Bunları yaparken yine doğallığı elden bırakmamalı ve masum görünmelisiniz her şeyden önce.  Öte yandan sağlıklı bir ten makyajının üzerine de küçük ışıltılar kondurabilirsiniz. Sözün özü bir genç kız olarak mezuniyet töreninizde dahi sakin bir ışıltıyı makyajınızda yakalayabilmeniz mümkün.

Dudaklarda Meyve Tonları

Örneğin mezuniyet törenleri yaz mevsiminin girişinde düzenleneceğinden yaza uygun şekilde ışıltılı renkler kullanabilir. Hatta  gözlerinizde neon renklerdeki maskaralara yer verebilir ve aydınlatıcılı makyajlar eşliğinde nude dudak rujlarından kullanabilirsiniz. Ya da şeftali, vişne, kayısı, çilek tonlarındaki şeffaf parlatıcılı aydınlık rujları da tercih edebilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir