İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sade Makyaj ile Saç Modeli Seçimi

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

Makyaj, bir kadının stilinin tümünü yönlendirebilmektedir. Eğer sade bir makyaj kullanmayı tercih ediyorsanız bu makyajı taşıyacak bir saç modeli ve kıyafet seçmeye de dikkat etmeniz gerekmektedir. Kusursuz ve etkileyici bir görünümü yakalamak için her şeyin bir ahenk içinde görünmesi gerekmektedir. Bir kadının yüzüne bakıldığında ilk dikkat çeken nokta makyajı daha sonra saçları olmaktadır. Bu nedenle bu iki unsurun birbiri ile mükemmel uyumu yakalaması önemlidir.

Birçok kadın arasında saç mı önce yapılmalı makyaj mı veya saça göre mi, makyaja göre mi karar verilmeli tartışmaları yaşanmaktadır. Ancak makyaj tüm ifadeyi değiştirdiğinden dolayı önce makyajın yapılması, makyaja göre saç modeli seçilmesi daha etkili sonuç alınmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Modeline Göre Makyaj Modeli

Her saç modeli ve her makyaj stili her yüz tipine uymamaktadır. Fakat sade makyaj yaparken bu konuda bir sıkıntı yaşanmaz. Çünkü sade makyaj uygulamaları genellikle sadece bakışları belirginleştirmek, yüzü daha aydınlık ve canlı göstermek, küçük dokunuşlar ile kusurları kapatmak için uygulanmaktadır. Bu nedenle yüz şeklinizi tanıyıp yüz şekline göre sade makyaj yapmanız daha avantajlı olacaktır.

Sade makyaja göre saç modeli seçerken yüz tipinize en uygun modeli seçmeye ve çok abartılı modellerden uzak durmaya dikkat etmelisiniz. Kahküllü bir saç modeli kullanıyorsanız sade makyaj yaparken gözlerinizi vurgulayarak bakışlarınızın ortaya çıkmasını sağlamalısınız. Bunun için kahverengi göz kalemi ile kirpik diplerinizi çerçevelemek, bir kat rimel uygulamak yeterli olacaktır.

Katlı saç kesimine sahip kadınlar ise yanaklarını yani elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaya dikkat etmelidir. Elmacık kemiklerinin üzerine şeftali veya pembe tonlarında günlük bir allık uygulamasının ardından çok az aydınlatıcı uygulamak istenilen etkiyi yaratacaktır.

Sade bir makyaj yaptığınızda dalgalı veya topuz saç modeli kullanmayı düşünüyorsanız çok düzgün olmamasına dikkat edin. Saç modelinde de sadelik ve doğallık ön planda olmalı. Bunun için iri dalgalar tercih ederek maşa yaptıktan sonra dalgaları elinizle dağıtabilir, topuzunuzun ön ve kulak kısımlarından küçük tutamları çıkararak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Derya Derya Nisan 14, 2018

  Ben genellikle pastel ağırlıklı hafif makyajlar yapıyorum saç rengim de siyah acaba saçlarımı nasıl kestirmem gerekli

 2. Fatma Fatma Nisan 16, 2018

  Makyaj ve saç modelinin uyumlu olması kadını 2 kat daha güzel gösteriyor. Bence birbirini tamamlayıcı şekilde makyaj yapılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir