İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ünlülerin Makyaj Örnekleri

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Moda, her alan için geçerli… Buna makyaj da dahil! Makyaj modasını da diğer tüm moda furyalarında olduğu gibi genellikle ünlülerin tercihleri belirliyor. Birbirinden iddialı, kendilerine has stillerde makyaj yapmayı tercih eden ünlülerin stilleri, birçok kadın için hem gece hem gündüz makyajlarında ilham kaynağı olarak görülüyor.

Dünyaca ünlü starların makyajların ilham alınarak ortaya çıkan sezonun makyaj trendleri özellikle makyaja, güzelliğine, bakımına düşkün kadınlar tarafından yakın mercek altında inceleniyor. Stili ile büyüleyen sokakta yürürken dahi kırmızı hali edası saçan ünlülerin makyaj sırları kadınlar arasında sık sık tartışma konusu oluyor. Peki, ünlü isimler makyaj trendlerini uygularken, makyaj stillerini oluştururken nelere dikkat ediyor.

İyi Makyajın Püf Noktaları

Birçok ünlüyü o unutulmaz sahne Showlarına hazırlayan makyaj uzmanları, ünlülerden ilham almak isteyen kadınlara da birçok kusursuz makyaj ipucu veriyor. Öncelikle iyi bir makyaj için bilmeniz gereken konu sizin yüz hattınıza uygun olması… Yüz şeklinize uygun bir allık sürme biçimi edinmeli, eyeliner çekerken mutlaka göz şeklinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Far, ruj gibi renkli makyaj ürünlerini kullanırken de mutlaka ten renginize uygun olanı seçmeniz sizin için en iyi makyaj stili olarak görülmektedir.

Makyaj yaparken ne istediğinizi bilmek de çok önemli. Birçok ünlü kadın, keskin bakışlara sahip olmak istediğinde siyah, daha yumuşak ve romantik bakışlar içinse kahverengi göz kalemi kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca birçok ünlü starda görebileceğiniz ünlülerin makyaj hileleri arasında gözleri daha aydınlık ve büyük göstermek için göz pınarlarına ışıltılı, beyaz far uygulaması yer alıyor. Bu uygulamada gözlerin dış köşelerinin ise koyu farlar ile vurgulanması gerekiyor.

Makyaj yaparken iki ögeyi aynı anda ortaya çıkarmamalısınız. Dikkatlerin nerede toplanmasını istiyorsanız oraya yoğunlaşın. Ünlüler, sahne Showlarında, program davetlerinde ve günlük stillerinde dahi, koyu kahverengi, siyah gibi farlar tercih ettiklerinde dudaklarını nötürlüyor. Tam tersi kırmızı, bordo, kahverengi ruj kullandıklarında ise daha sade, soft renklerde göz makyajı yapmaya özen gösteriyorlar. Allık seçiminde de ten renginize uygun bir renk seçerek hafif bir uygulama makyaj stilinizi ünlülerden çalmak için yeterli.

Bir yorum

  1. Sevgi Sevgi Nisan 17, 2018

    Ünlülerin neredeyse hiç biri makyajı abartmıyor. Makyaj sadece güzelliği öne çıkarmaya yarar ama biz abartıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir