İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Strobing Makyaj Nedir? Strobing Makyaj Teknikleri

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

Yüzünüzü yıkamış da kurulamayı unutmuş izlenimi uyandıran, ister gündüz ister gece tercih edebileceğiniz bir makyaj stili olan Strobing makyaj, yurtdışında şu aralar çok moda… Sosyal medya hesaplarında makyaj bloglarını yakından takip eden birçok kadının da sık sık duyduğu Strobing makyaj Türkçe adı ile ışıltılı makyaj demek. Strobing makyajda ışıltı ön planda fakat bu ışıltının doğal olarak kullanılması, yapay görünümden uzak durması çok önemli.

Nemli, aydınlık, doğal ışıltılı bir ten görünümünü amaçlayan bu makyaj, Türkiye’de özellikle genç kızlar tarafından büyük ilgi görmekte… İstediğiniz her an kullanabileceğiniz adeta joker bir makyaj trendi olan Strobing makyajın püf noktalarına dikkat ettiğinizde, çevrenizdeki tüm gözleri anında üzerinizde toplayabilirsiniz.

Strobing Makyaj Nasıl Yapılır?

Aydınlatıcı kullanılarak yapılan makyajlar giderek yaygınlaşıyor. Strobing makyaj stilinde de aydınlatıcı bol miktarda kullanılarak, gün ışığının veya yapay ışıkların yüzünüzde en çok vurduğu bölgelerin aydınlatılması amaçlanıyor.

Strobing makyaj tekniğinde ışıltı ne kadar önemli ise doğal bir görünüm sağlamak da o kadar önemli. Makyajınızı yaparken bu kuralı asla aklınızdan çıkarmamalısınız. Buna göre adımları izlemeli, makyajınızda abartıdan, çok uğraşılmış izlenimi veren bir görünümden uzak durmalısınız.

Gölgeler yardımı ile yüzde kontürleme yapma işlemi makyaj yapan her kadın tarafından yaygın olarak bilinmektedir. Strobing işleminde de bunun tam tersi yapılmaktadır. Kısaca böyle özetlenebilecek Strobing makyaj yaparken cilt tipinizde oldukça önemli. Özellikle yağlı cilt tipine sahip olan kadınların bu makyajı tercih etmesi çok önerilmemektedir. Daha çok karma ve kuru ciltler için uygundur.

Yoğun nemlendirici özelliğine sahip bir nemlendiriciyi kullanarak makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Fondöten, BB veya CC krem, isteğinize bağlı olarak renkli nemlendirici… Hangisini kullanacağınız tamamen sizin isteğinize bağlı fakat fondöten kullanacaksanız çok ağır bir görünümde olmamasına, ince bir yapı olarak uygulanmasına dikkat etmelisiniz. Cilt ürününü uyguladıktan sonra sabitlemek için ince yapılı transparan pudra kullanmayı unutmayın.

Strobing makyaj yaparken en önemli konu aydınlatıcıyı uygulayacağınız bölgeler… Kaş üstleri, çene, burun ucu, elmacık kemikleri, göz pınarları, kaş altı Strobing makyaj yaparken aydınlatıcıyı uygulayacağınız bölgeleri oluşturmaktadır. İstediğiniz yoğunlukta uygularken yapay bir ışıltıdan uzak durmaya da dikkat edin. Allık ve rujda da ıslak görünümlü ürünleri kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Bihter Bihter Nisan 12, 2018

  Aylardır aradığım makyaj türü..çok güzel bir makyaj türü ..yüzüm parlak görünüyor çok fazla ilgi çekiyor..kesinlikle tavsiye ederim

 2. Hatice Hatice Nisan 16, 2018

  Dün bu makyaj türünü yaptıktan sonra çarşıya gezmeye çıktım herkes bana bakıyordu şu kesin çok ilgi çekici bir makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir