İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Parti ve Özel Davetler için Makyaj Seçimi

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Bir partiye hazırlanırken kadınlar tepeden tırnağa muhteşem görünmek istemektedir. En şık abiyelerin giyildiği, en özel kostümlerin hazırlandığı gecede tüm bakışları üzerinizde toplamak için yapmanız gereken bir şey daha var; etkili bir makyaj… Özellikle partilere daha sık katılan genç kızlar partiler için uygun makyaj yapma konusunu çok merak etmektedir.

Birbirinden dramatik makyajların, konsept makyaj stillerinin yarıştığı partilerde oldukça sade bir makyaj ile dikkat çekmeniz mümkün değil. Fakat doğru püf noktalarına dikkat ettiğinizde anında tüm bakışları üzerinize döndürecek makyaj sırları bulunmaktadır.

Koyu Renk Parti Makyajı

Partiler genellikle gece olduğu için makyajda özgür davranabilirsiniz. Koyu göz makyajı bir partinin olmazsa olmazı olarak görülmektedir. Fakat dumanlı siyah göz makyajı sizi artık çok sıktıysa ve demode görünüyorsa biraz değişiklik yapabilirsiniz.

Parti makyajınızda lacivert, koyu gri, mor, zümrüt yeşili gibi tonlar harika etki uyandırmaktadır. Aynı zamanda gold tonlarında bir farla bu renkleri birleştirdiğinizde büyüleyici bakışlar anında ortaya çıkmaktadır. Parti makyajında mutlaka takma kirpik kullanmayı unutmamalısınız. Bir diğer yandan ruj seçiminizi de göz makyajınıza uygun şekilde yapmalısınız. Koyu renk göz makyajında allık ve ruj seçiminiz minimum düzeyde tutulmalı ve mutlaka soft onlarda olmalıdır.

Işıltılı Parti Makyajı

Parti boyunca ışıldamak ve bir yıldız gibi parlamak istiyorsanız yeni sezon makyaj trendleri arasında da yer alan ışıltılı makyajı tercih etmelisiniz. Elbette ışıltıyı aydınlatıcıların gücünden alacaksınız. Far ve ruj seçiminde de simli, içinde yoğun ışıltıları olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Aydınlatıcı ile yapılan makyajlarda kontrol tamamen sizin elinizde… Bu makyajın kurallarını siz belirliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey kaliteli bir aydınlatıcı almak, cilt makyajını tamamladıktan sonra elmacık kemiklerinin üzeri, kaş üstü, burun üzeri, çene gibi bölgelere uygun bir fırça yardımı ile istediğiniz yoğunlukta uygulamak…

Parti makyajında ıslak görünüm son yıllarda çok sık kullanılmaktadır. Bundan dolayı böyle bir makyaj hayal ediyorsanız sadece aydınlatıcı yetmez. Aynı zamanda kremsi formlarda satılan allık ve farları da kullanmalı, daha ıslak ve gece boyu taze bir görünüm sağlamalısınız.

 

Bir yorum

  1. Alev Alev Nisan 11, 2018

    Dün gece davetli olduğum partiye önerdiğiniz gibi takma kirpik takarak ve dumanlı siyah makyaj yaparak gittim tüm gözler üzerimdeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir