İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Makyajda Renk Uyumu ve Seçimi

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar bulunmaktadır. Makyaj için tercih edilen ürünlerin ten rengine, göz rengine, saç tonuna uygun olması kadar birbirleri ile uyum sağlaması da çok önemlidir. Bundan dolayı makyaj ürünleri seçerken, renkli kozmetik ürünlerinde bir renk uyumunun yakalanması gerekmektedir. Göz makyajı yapımında birkaç farı aynı anda kullanmayı düşünen kadınlar, sadece farların birbiri ile uyum sağlamasını istemektedir. Fakat bunun dışında farın rujla, allıkla da uyum sağlaması bir bütünlük oluşturması gerekmektedir.

 

Pembe Tonlarında Makyaj

Yüzünüzde saflığın, masumiyetin simgesi haline gelecek bir makyaj tercih etmek istiyorsanız pembe – beyaz tonlarını tercih edebilirsiniz. Üstelik pembe tonlarında makyaj, günlük kullanım için de oldukça uygundur. Makyaj yaparken makyajda renk seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken nokta, renklerin bir karmaşa yaratmadan uyum sağlamasıdır.

Pembe göz farı özellikle genç kızlar tarafından çok sık kullanılmaktadır. Pembe far kullanıldığında bakışların daha etkili olması için özellikle göz pınarları ve kaş altlarında beyaz far uygulaması yapılmalıdır. Göz içerisinde beyaz göz kalemi de etkili olmaktadır. Aynı zamanda masumiyet için kahverengi maskara ve eyeliner iyi bir tercih olacaktır. Göz makyajı ile rujun uyumu için de dikkatli olunmalı. Pembe göz makyajında kırmızı, bordo gibi iddialı rujlar yerine daha soft renkler tercih edilmelidir. Gece makyajı yapıyorsanız pembe tonlarında farınızı zümrüt yeşili farlar ile de kombin edebilirsiniz.

Toprak Tonlarında Makyaj

Her yaştan kadının hem günlük hem de gece makyajlarında rahatlıkla tercih edebileceği makyajlardan bir tanesi de toprak tonlarında makyajdır. Bu makyaj günlük stilde de çok sık kullanılmaktadır. Tüm kıyafet kombinleri ile uyum sağlayabilmesi ve sade, doğal bir görünüm kazandırması açısından bu makyaj stili çok beğenilmektedir.

Bu makyaja uygun renk seçimi yapılırken hemen hemen tüm renkler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bronz tonlarında farlar, pembe allıklar bu makyajda en iyi uyumu sağlayan ürünler olacaktır. Bu makyajda kaşlar unutulmamalıdır. Daha iyi bir etki yaratması için mutlaka koyu tonlarda bir pudra tercih etmeniz, makyajınızın cildiniz ile uyum sağlamasını sağlayacaktır.

2 Yorum

 1. Berfin Berfin Nisan 12, 2018

  Yeşil renk gözlerim bar bence yeşile en çok pembe renk yakışıyor.. ben bana iltifat edenlerin yalancısıyım 😘

 2. Suzan Suzan Nisan 17, 2018

  Makyajda ten uyumu gerçekten çok önemli bazen öyle makyaj yapanları görüyorum ki midem kalkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir