İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Çok Kullanılan Makyaj Modelleri ve Tarzları

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

Hem günlük hayatında hem özel günlerde makyaj yapmayı seven kadınlar, sezonun makyaj trendlerini de yakından takip etmektedir. Moda dünyasının her alanında olduğu gibi makyaj modası da her sezon değişmekte, trendlere göre en çok kullanılan makyajlar değişkenlik göstermektedir.

Son yıllarda aydınlatıcı ve kontürleme teknikleri ile uygulanan makyajlar yavaş yavaş geride kalmaya başladı. Bu yıl daha sade, soft tonların hakim olduğu, ışıltılı ve ıslak bir görünüm sağlayan makyajlar ön plana çıkmaya başladı. Bu her yıl değişkenlik gösteren makyaj tarzlarının yanı sıra bir de modası hiç geçmeyen, eskimeyen makyaj stilleri de bulunmaktadır.

Dumanlı göz makyajı, kedi gözü makyajı kontrast makyaj trendleri bunların başında yer almaktadır.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Davet makyajı denildiğinde ilk akla gelen makyaj stillerinin başında dumanlı göz makyajı yer almaktadır. Gölgeli bir makyaj olarak bilinen dumanlı göz makyajı, kadınların her yaşta severek kullandığı makyaj stilleri arasında yer almaktadır. Zamansız bir makyaj olmasından dolayı çeşitli yerlerde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Göz kapağın uygulanan gri alt tonlu siyah bir far, ince eyeliner ve maskara! Dumanlı göz makyajınız hazır… Daha gölgeli bir yapı için altında ışıltılı, şeftali, pembe, mor tonlarında bir far kullanabilir, daha sonra farınızı dağıtma fırçasıyla dağıtmayı da unutmamalısınız. Gündüz makyajlarınızda daha yumuşak bir görünüm için kahverengi tonları ile bu makyajı yapabilirsiniz.

Kedi Gözü Makyajı

Kırmızı halıda yürüyen ünlü dünya starlarında dahi görebileceğiniz, her sezonun hem zamansız hem de en çok kullanılan makyajlarından biridir, kedi gözü makyajı… Gözlerini çekik göstermek isteyen kadınların mutlaka denemesi gereken, mat gri far ile uygulandığında tam bir kırmızı halı makyajı olan bu makyaj stili her yaştan kadına gitmektedir.

Öncelikle göz kalemi ile gözün dışına doğru çekiklik kazandırın. Doğal bir görünüm için far fırçası ile biraz dağıtmayı unutmayın. Göz pınarlarına ışıltılı bir far uyguladıktan sonra kaş altına da aydınlık gösterecek bir far uygulayın. Göz dışına çizdiğiniz kuyruğa doğru gri veya istediğiniz tonlarda bir far seçerek uygulayarak makyajınızı 2 kat maskara ile tamamlayın.

2 Yorum

 1. Ceren Ceren Nisan 13, 2018

  Kedi gözü makyajı bence hiç bir zaman özelliğini kaybetmeyecek ve her zaman trend olacak bir makyaj çeşidi

 2. Serpil Serpil Nisan 17, 2018

  Bu aralar dikkat ediyorum da herkes kedi gözü makyajı yapıyor. Çekici bir makyaj ama aynı zamanda biraz da itici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir