İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dumanlı Göz Makyajı Trendleri

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 Dumanlı göz makyajı etkileyici olmak istediğimiz zamanlarda 4 mevsim kullanabileceğimiz makyaj uygulamalarından ve son derece de trend bir uygulama. Ama göz makyaj deyip de geçmemeli. Zira tonla göz makyajı uygulaması var ve herkese yakışan türü de farklı farklı. Bu içerik de size birbirinden farklı olan birkaç ton ve çeşitte dumanlı göz makyajı önerisi sunacağız.  Burada unutmamanız gereken şey renkleri birbirine uygun şekilde karıştırmak ve gözlerinizle dumanlı izler yaratmak olmalı. O halde size birkaç göz makyajı uygulama tüyosu verelim. İşte 2018 Dumanlı göz makyajı trendleri…

 

Bordo Tonlarında Dumanlı Göz Makyajı

Bordo ve kızıl tonları her zaman birbirine en çok yakışan ikili renk tonlarındandır. Bu renkleri dilerseniz mat ya da dilerseniz parlak olarak bir arada kullanabilirsiniz. Kiremit tonunu baz yapabilir ve bordo tonunu da göz kuyruk noktalarında ve göz çukurlarınızda kullanabilirsiniz. Gözlerinizde son yapacağınız şey ise bu renkleri hafifçe birbirine karıştırmak olacak. Ayrıca nüde allık ve nüde rujla da makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Altın Dumanlı Göz Makyajı

Son senelerde ışıltılı, metalik renklerin moda sahnesine çıkmasının ardından bu ışıltılı renkler makyaj arenasını da sardı elbette. Bu konudaki mükemmel uyumlu ikiliyse altın ve toprak tonlarının birlikteliği… Hatta dilerseniz aralara bordo ve yeşil yansımaları bile katıştırabilirsiniz bu tür bir göz makyajında.

Yine ışıltılı krem +siyah göz farları birlikteliğinin yanı sıra yüzünüzde nüde allık ve rujları da aynı anda kullanabilirsiniz. İşte bu karışım da farklı bir dumanlı göz makyajı fikri. Burada püf noktası her zaman buğulu makyaj uygularken, açık ve metalik renkleri gözlerin tam orta noktasında kullanmak olmalı böylelikle gözleriniz daha büyük görünür.

 

Romantik Pembe Dumanlı Göz Makyajı

Gri ve pembe tonları makyaj konusunda romantikliğin gözle görünür halidir adeta. Bu renk farları ve kalemleri gözlerinizde kullanın ve harmanlayarak dağıtın. Unutmayın,  gözlerin dış köşelerine gri, içlerineyse ışıltılı pembelerden sürmelisiniz.

Rock esintisi taşıyan asi ruhta dumanlı bir makyaj içinse; Lacivert far +  gümüş + siyah farları birbirine karıştırmalısınız. Dudaklar ve yanaklar içinse şeftali tonlarını öneririz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir