İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğal Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Son trendlere göz gezdirecek olursak, şimdilerde gelin adaylarının da doğal gelin makyajı uygulamalarına yöneldiğini görüyoruz. Zira gelin olmak, beyazlara bürünmek demektir bu da yüksek dozda doğallık ve yalınlık gerektirir aslında. Ayrıca gelin olmak demek; saflığın, temizliğin ta kendisidir. Bu anlamda fazla makyaj ve abartı tezat düşebilir. O halde doğal gelin makyajı nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim.

Ama doğal makyajınızın altında da kusursuz bir yüz güzelliğine sahip olabilirsiniz. Bunun için kaliteli ve transparan bir baz, yüzünüzde ki tüm kusurları gizlemeye yeter. Öte yandan yüzünüz yağlıysa kesinlikle matlaştırıcı özelliklere sahip bir baz kullanmalısınız. Artı olarak yüzünüzde gözenekler mevcutsa da, gözenek gizleyici baz ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Yine kaliteli markalardan seçilmiş olan bir pudraysa makyajınızı sabitlemek için sihirli bir malzeme niteliğindedir. Zira tüm gün oradan oraya koşturacağınızı, dans edeceğinizi ve aktif olacağınızı düşünecek olursak, makyajınızın akmaması mümkün değil. Yine doğal bir ten makyajı içinse filtre efektlerine sahip olan bir fondöten kullanmalısınız. Aynı şekilde bu fondötene uyumlu bir kapatıcıya da ihtiyacınız olacaktır.

Toprak Renkleri Kullanın

Madem trendlere uygun şekilde doğal gelin makyajı önerilerinden yanasınız, o zaman size önerimiz doğal toprak tonlarından yararlanmanızdır. Yine bu renge şampanya tonları ve ışıltılı sütlü kahveler de eşlik edebilir. Göz kontürü olarak da uyumlu renklerde buğulu bir göz kontürü çekebilirsiniz gözlerinize. Yine harika bakışlara sahip etkileyici ama doğal görünümlü bir gelin olarak hacimli kirpiklerinize su geçirmez maskara kullanmalısınız ki göz makyajınız tam gün akmasın.

Dilerseniz doğal gelin makyajınızda yumuşacık ve kremsi kontürlerden yararlanarak da natürel bir kontür efekti yaratabilirsiniz yüzünüzde. Uygulayacağınız kontür; elmacık kemikleri altına, alın çizgisine,  çene ucunda uygulanmalıdır.

Renkli Yanaklar Ve Doğal Kaşlar

Renkli bir ifade için kesinlikle pembe, fuşya gibi canlı tonlarda allık sürmeyi unutmamalısın. Doğal düğün makyajında pembe, fuşya gibi canlı allık renklerini tercih etmelisiniz. Gülümsediğinizde oluşan boşluğa ve elmacıklarınıza hafifçe allık uygulamanız yeterli olacak. Yanı sıra kaşlar da etkileyici bakışların olmazsa olmazlarından. Ama mademki doğal görünümlü bir gelin olmak istiyorsunuz, kaşlarınızı doğal bırakmanız gerekir. Sakın onları kalemlerle koyu koyu kontürlemeyin. Sadece fazlalıkları hafifçe aldırarak kaş maskarasıyla hafifçe tarayabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir