İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018 Sade Makyaj Modelleri

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kadınlara kendilerini daha iyi hissettiren makyaj, hem günlük hayatta hem de davetlerde, özel günlerde kadınlar için olmazsa olmazdır. Daha iyi görünmek, cildi daha aydınlık göstermek, enerjik bakışlara sahip olmak gibi birçok nedenden dolayı kadınlar makyaj yapmayı tercih etmektedir. Kadınlar tarafından günlük ve özel zamanlarda kullanılan makyaj trendleri incelendiğinde birçok farklı stil ortaya çıkmaktadır.

Tıpkı her kadının kendi giyim stili ile kendi zevklerini, tarzlarını yansıttığı gibi makyaj stili ile de kendi tarzını yansıtmayı önemsemektedir. Günlük hayatta uzmanlar sade makyaj yapmayı tavsiye etmektedir. Elbette birçok sade makyajdan hoşlanmayan, ağır ve gösterişli stilleri seven kadın bulunmaktadır fakat vaktiniz olmadığında dahi pratik, küçük dokunuşlarla etkili sonuçlar alacağınız bu sade makyaj stilini bilmeniz de fayda var.

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta cildin yorulmaması, yıpranmaması için sade makyaj yapmak önemlidir. Ayrıca ofis makyajında abartıya kaçmadan ideal düzeyde, sade bir makyaj tercih etmek insanlar üzerinde bıraktığınız izlenimi de etkilemektedir. Öte yandan ağır makyajları yapmak gerçekten ustalık istemektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda makyaja yeni başlayanlar için sade makyaj en ideali olarak kabul edilir.

Sade makyaj trendlerinde bu yıl ışıltılı tonlar ön plana çıkmaktadır. Gündüz makyajında eğer far kullanacaksınız ışıltılı, toprak tonlarında hatta ten renginize yakın tonları tercih etmeniz gerekmektedir. Rimel ve eyeliner seçiminde ise siyah yerine kahverengi bu yıl öne çıkmakta, sade makyajda aynı zamanda doğal görünümün yakalanmasını da kolaylaştırmaktadır. Makyaj uzmanları yılın sade makyaj trendlerinde mat bitişli bir fondöten kullanmayı da tercih etmektedir. Gündüz makyajında daha hafif bir görünüm için yine mat bitişli BB veya CC krem tercih edilebilir. Nude tonlarda bir ruj veya dudak parlatıcısına ek olarak kızıl tonlarda bir allık ile makyajınızı tamamlayabilir. Sade, fresh ve enerjik bir görünüme bu küçük dokunuşlar ile hemen sahip olabilirsiniz.

Sade makyaj yaparken en çok yapılan hatalar koyu renk ruj kullanımı, iddialı eyeliner kullanımı ve canlı, metalik far tercihi olmaktadır. Eğer bu yılın sade makyaj modasına uymak istiyorsanız bu hatalardan uzak durmaya da dikkat etmelisiniz.

Bir yorum

  1. Emel Emel Nisan 15, 2018

    2018 yılının trend makyajı bence siyah ruj ve siyah göz kalemi …etrafımda kime baksam siyah makyaj malzemesi kullanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir