İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi ve Kullanışlı Makyaj Malzemeleri Önerisi

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

En İyi Makyaj Malzemeleri

Makyaj malzemesi alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Sadece makyaj malzemesinin fiyatına bakarak ürüne karar vermek doğru değildir. Bu nedenle makyaj malzemesi alışverişi yaparken bilinçli hareket etmek gerekmektedir. Kadınlarda oluşan yanlış bir algı bulunmaktadır; pahalı bir ürünse kalitelidir! Makyaj malzemesi için bu asla geçerli olmamaktadır. Çok uygun, her bütçeye hitap eden fiyat aralıklarına da makyaj malzemesi satın alınabilmektedir.

İyi bir makyaj sadece kaliteli ürünlerin kullanıldığı ve doğru tekniklerin uygulandığı makyajlarda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle makyaj malzemesi almadan önce mutlaka araştırma yapılmalı, kaliteli ve cildinize en uygun makyaj malzemeleri almaya dikkat edilmelidir.

Ekonomik ve Kaliteli Makyaj Malzemeleri

Kaliteli ve cildinize dost olacak bir makyaj malzemesi koleksiyonuna sahip olmak için servet harcamanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü doğru bir alışveriş gerçekleştirdiğinizde buna hiç gerek kalmayacak!

Makyajın en önemli adımı cilt makyajından başlamaktadır. Fondöteninizi, göz farınızı uyguladığınız makyaj fırçaları makyaj da en önemli adımı oluşturmaktadır. Çünkü makyaj fırçaları iyi seçilmediğinde ve doğru teknikler kullanılarak düzenli olarak temizlenmediğinde cilt problemlerine yol açacağı gibi bir yandan da makyajınızın istediğiniz sonucu vermesini engellemektedir. İyi bir makyaj malzemesi koleksiyonuna kaliteli makyaj süngeri ve fırçalarına yatırım yaparak başlayabilirsiniz. Uzun ömürlü kullanacağınız bu fırçaların kıllarının esnek, doğal ve yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Dökülen kıllara sahip fırçaları tercih etmemeli, son yıllarda trend olan makyaj süngeri seçiminde de yumuşak dokuya sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Piyasada günlük makyajınızda kullanabileceğiniz birçok BB krem markası bulunmaktadır. Bunlar arasında seçim yaparken en kaliteli ve en iyi sonucu verecek olanı merak ediyorsanız cilt tipinizi bilmelisiniz. Günlük makyajda ve özel makyajlarınızda kullanacağınız BB krem, fondöten ürünlerini seçerken cilt tipine uygunluğu ilk şarttır. Yağ bazlı mı, su bazlı mı, yağlı ciltler için mi, kuru ciltler için mi, mat mı, parlak mı bitişli, güneş koruyucu içeriği bulunuyor mu? Tüm bu sorulara göre seçiminizi yapmalısınız.

Çatlamış, ölü derilerin bulunduğu bir dudakta hiçbir ürün iyi sonuç vermez. Özellikle soğuk günler için yoğun nemlendirici içerikli bir dudak kremi satın almalısınız.

2 Yorum

 1. Ahu Ahu Nisan 11, 2018

  Dudaklarım çok çatlıyor. Çatlaklığı kapatmak için her yolu denedim ancak sonuç alamadım. Önerinizle yağ bazlı bir krem aldım. Yavaş yavaş çatlaklıklar geçmeye başladı

 2. Filiz Filiz Nisan 16, 2018

  Fondöten, ruj ve rimel birde oje varsa başka hiçbir makyaj malzemesine gerek yok çok güzel şeyler çıkartabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir