İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sade Makyaj ile Uyumlu Elbise Seçimi

Beğenilerini ahbaplarınla paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Makyaj, kadınların en önemli aksesuarlarından biridir. Ofis hayatında, alışverişte, davetlerde hatta sporda bile hafif bir makyaj her kadına kendini iyi hissettirmektedir. Bu nedenle birçok kadın makyaj seçimlerine özen göstermeye, daha iyi makyaj yapmaya ve makyajla uyumlu bir kombin yapmaya dikkat etmektedir.

Günlük makyaj, ofis makyajı gibi makyajlarda genellikle sade makyaj kadınların tercihi olmaktadır. Özellikle günlük hayatta sade makyaj kullanmak hem cildinizin ağır makyaja bağlı olarak çıkacak sorunları yaşamamasına hem de gittiğiniz mekanlarla daha uyumlu bir makyaj yapmış olmanıza yardımcı olmaktadır. Küçük birkaç dokunuş sonrasında hemen hazır olabileceğiniz sade makyajı birçok çeşitli alanda kullanmanız mümkündür. Bununla birlikte kadınlar için en önemli konulardan bir tanesi de kıyafete uygun makyaj seçimi konusudur.

Kıyafete Uygun Makyaj Nasıl Olmalı?

Spor bir kombin yaptığınızda nasıl makyaj yapmalısınız? Bir davete giderken sade bir makyaj kullanmak istiyorsanız nasıl bir elbise tercih etmelisiniz? Birçok kadın çeşitli zamanlarda bu soruların yanıtını aramaktadır. Tercihi sade makyajdan yana olan kadınlar kıyafet seçimi konusunda oldukça şanslı olmaktadır. Çünkü sade makyaj için kıyafet seçimi en kolay seçeneklerden oluşmaktadır. Her kombini rahatlıkla kaldıran bu makyajı gösterişli bir gece elbisesiyle veya spor bir kombinle rahatlıkla kullanmanız mümkündür.

Kıyafetiniz ile uyumlu bir makyaj yaptığınızda gittiğiniz her ortamda daha büyüleyici ve göz alıcı bir görünüm kazanabilirsiniz. Tüm bakışları üzerinizde toplamak istiyorsanız sade makyajınızda kıyafetiniz ile uyumlu küçük dokunuşlar yapmalısınız. Taşlı, payetli ışıl ışıl bir gece elbisesi giyiyorsanız makyajınızda minimum düzeyde aydınlatıcı ve ışıltılı ürünler kullanmaya, mat bitişli cilt ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Kıyafetiniz oldukça sade ve hareketsiz ise bu durumda makyajınızda ışıltılı tonlar, uçuk pembe ve sarı farlar, göz pınarlarınıza, elmacık kemiklerinize, çene ve burun bölgesine aydınlatıcı uygulamaları ile daha ışıltılı, canlı ve enerjik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu küçük dokunuşlar kombininiz ile makyajınızın bir bütün oluşturmasına ve birbirlerini boğmamasına yardımcı olacaktır.

Ruj seçiminde ise kıyafetinizin rengine dikkat etmelisiniz. Canlı renkli bir kıyafette mat, toprak tonlarında rujlar, koyu ve toprak tonlarında ise canlı, ışıltılı, göz alıcı rujlar tercihiniz olabilir.

Bir yorum

  1. Döndü Nur Döndü Nur Nisan 14, 2018

    Genellikle kot pantolon ve spor ayakkabı giyiyorum saçlarım arkadan topluyorum. Pembe ruj ve gözlerime rimel çekiyorum çok güzel oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir